Účinkující


Blood, Love & Rhetoric Theatre

blrtheatre.com

BLR založili v roce 2009 tři lidé - Matthew Blood-Smyth, Jim High a Logan Hillier. Dnes má skupina více jak 10 členů, improvizuje na několika svých pravidelných pražských show a má za sebou i několik inscenací divadelních her, např. od autorů Antona P. Čechova, Henrika Ibsena či Václava Havla. BLR tvoří hráči z USA, Velké Británie, Kanady, Makedonie i z České Republiky.

Komediální společnost Bertram

Bertram na Facebooku

Komediální společnost Bertram se pod uměleckým vedením Janko Poláka věnuje odkazu komedie dell´arte.

V komedii dell´arte vystupují ustálené charaktery - sluhové, páni a milenci. Herci vystupují v maskách a znalí diváci už podle masek poznají, o jakou postavu se jedná. Herci si dopředu obyčejně domluví jen zápletku a konec příběhu a veškeré dialogy jsou improvizované.

Komedie dell´arte se nejvíce hrála v letech 1570 až 1650. Původem je z Itálie a hráli ji především kočovné herecké společnosti, takže ovlivnila dramatiky prakticky v celé Evropě.

The CRUMBS

Stránky souboru

Pozvání na festival ZPATRA přijal Lee White z kanadského dua the Crumbs, které od roku 1997, kdy bylo založeno, procestovalo se svými vystoupeními takřka celý svět. The Crumbs se zaměřují na dlouhé improvizované příběhy, tzv. longformy.

EN: Being part of the acclaimed improv duo CRUMBS from Winnipeg/Canada, Lee White has been performing and teaching improv (almost) all his life. Touring with shows and workshops all over Europe, in New Zealand and North-America, CRUMBS have performed with improvisers all over the world. Aside from the famous CRUMBS longform improv, Lee has been involved in the birth of several new formats such as The Big Smart Improv Show and the Dungeons and Dragons Improv Show, both being Fringe hits in Canada, and Knowledge or Punishment, the Improv/Game show, a hit on both side of the ocean. He is currently touring Europe twice a year with different projects, namely „No Exit“ with French colleagues Marko Mayerl and Matthieu Loos, as „CRUMBS Garage“ with René Dellefont (Atlanta) and as „Paradigm“ together with Joe Bill (Chicago).

IMPRA

IMPRA na Facebooku

Divadelní představení bez scénáře, bez předem zvoleného tématu, bez přípravy. Vše vzniká až na místě mezi dvojicí mladých herců Hannym Firlou a Ondřejem Králem, za doprovodu ruského kytarového mistra Igora Ochepovskeho. Herecké improvizační trio oceněné studentskou Thálií za rok 2015.

Die Gorillas

Stránky souboru

Na domácí půdě jsou v Berlíně, kde také od roku 2001 pořádají každoroční festival improvizačního divadla. Letošní ročník “IMPRO 2016” byl tedy již 15. v řadě.

Skupina Die Gorillas vznikla v roce 1997 a v současné době její ansámbl čítá 15 herců.

Longformy

Longformy na Facebooku

Skupina divadlení improvizace z Prahy. Ostřílení improvizátoři hrající delší příběhy na vaše téma. Humor, charakter, vztahy. Originalita a autentičnost. Longformy jsou projektem několika zkušených pražských hráčů české Improligy, kteří se už několik let věnují strukturovaným improvizačním představením, v kterých se snaží rozehrát delší příběhy s o poznání větším důrazem na příběh, charaktery postav, vztahy mezi nimi a humor i "na druhou signální". Skupina už odehrála komponované improvizační večery inspirované např. T. Williamsem, A. P. Čechovem, nemocničním prostředím, viktoriánským Londýnem… Co konkrétního se na podiu odehraje, záleží jak na momentálních nápadech a souhře improvizátorů, tak i na impulsech od diváků.